Lietuvos tautodailininkų sąjunga
Lietuvos tautodailės kūrėjų asociacija

DĖL LIETUVOS PUODŽIŲ KARALIAUS RINKIMŲ
IR KERAMIKŲ KŪRYBINĖS STOVYKLOS - SEMINARO

b_530_352_16777215_0_0_images_iliustracijos_skelbimai_2017_DSC05175.jpg

Dalyvio anketa

Š. m. gegužės 11 d. – birželio 16 d. Šiaulių rajono etninės kultūros ir tradicinių amatų centras organizuoja pretendentų į Lietuvos Puodžių karalius parodą.

Keramikų kūrybinę stovyklą-seminarą rengia gegužės 15-20 dienomis.

2002 m. Kuršėnuose buvo surengta kūrybinė keramikų stovykla „Keramika laiko tėkmėje“ kurios metu kilo idėja atgaivinti Puodžių karaliaus rinkimus. Šiaulių rajono tautodailininkų bendruomenė pasiūlė Lietuvos Puodžių karaliaus rinkimus organizuoti Kuršėnų mieste. Su pateikta idėja sutiko Šiaulių rajono savivaldybės administracija bei Kuršėnų miesto seniūnija.

2005 m. Kuršėnuose atgaivinti Lietuvos Puodžių karaliaus rinkimai. Penktuoju Respublikos Puodžių karalium buvo išrinktas Vytautas Valiušis iš Leliūnų /Utenos rajonas/.

2008 m. šeštąja Lietuvos Puodžių karaliene tapo moteris – Regina Mataitienė iš Gruzdžių /Šiaulių rajonas.

2011 m. septintuoju Lietuvos Puodžių karaliumi išrinktas kuršėniškis Algimantas Tamašauskas.

2014 m. aštuntuoju Lietuvos Puodžių karaliumi išrinktas kuršėniškis, tautinio paveldo produkto kūrėjas, šeimos keramikos studijos - muziejaus įkūrėjas Vydmantas Vertelis.

2017 m. įvyks jau V-oji keramikų kūrybinė stovykla-seminaras.

Lietuvos Puodžių karaliaus rinkimams ir premijai gauti gali būti pristatomi tautodailininkai ir amatininkai-keramikai, gyvenantys Lietuvos Respublikoje ir pateikę konkursinei parodai 7-8 savo per paskutinius trejus metus sukurtus darbus, dalyvavimą tarptautinėse ir respublikinėse parodose įrodančius dokumentus, Lietuvos tautodailininkų sąjungos ar Kultūros skyrių rekomendacijas ir Kuršėnų miesto šventės metu demonstravę savo gebėjimus žiesti.

Paraiškas Premijai turi teisę teikti Lietuvos tautodailininkų sąjungos skyriai, Lietuvos tautodailininkų sąjungos nariai, patys autoriai (toliau – Pareiškėjai) ir kiti juridiniai ir fiziniai asmenys.

Premija yra 580 (penki šimtai aštuoniasdešimt) eurų.

Premija skiriama kas trejus metus už aktyvią, kūrybingą tautodailininko ar amatininko veiklą, saugant ir puoselėjant senąsias keramikų tradicijas.

 

Nominantų atrankos kriterijai:

5-erių metų kūrybinė veikla;

surengtos personalinės parodos;

dalyvavimas respublikinėse ir tarptautinėse parodose

kūrinių originalumas, savitumas, jų poveikis ugdant bendrąsias estetines vertybes.

 

Pretendentai į Puodžių karalius ir kūrybinės stovyklos – seminaro dalyviai registruojami iki š .m. gegužės 5 d. Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, el.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. .

Pretendentai į Puodžių karalius konkursinius darbus parodai pristato gegužės 8 d.

Pretendentai į Puodžių karalius privalo dalyvauti gegužės 20 d. Kuršėnų mieto šventėje ir pademonstruoti savo gebėjimus žiesti. Šventės metu išrinktam Puodžių karaliui įteikiama premija ir karūna.

Informaciją teikiama tel.: 841583422, 869808217

 

Direktorė Birutė Poškienė

Ilona Motuzienė, (8 41) 58 34 22, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

Rasti svetainėje

Projektus svetainėje finansuoja:

Straipsnių ir filmuotų reportažų ciklas, skirtas LTS 55-mečiui

"Strateginė Lietuvos tautodailės kūrėjų asociacijos finansavimo programa"
"Virtualios tautodailės parodos, skirtos LTS 55-mečiui"

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Lietuvos tautodailininkų sąjunga (LTS) Įmonės kodas 190766761 Stiklių g. 16, LT- 01131 Vilnius Tel.: (8-5) 2120564  lietuvosts@gmail.com

Lietuvos tautodailės kūrėjų asociacija (LTKA) Įmonės kodas 300122466 Stiklių g. 18, LT-01131 Vilnius  Tel.: (8-5) 2120564  lietuvosts@gmail.com

© 2024