Lietuvos tautodailininkų sąjunga
Lietuvos tautodailės kūrėjų asociacija

Lietuvos nacionalinis muziejus penkiuose savo padaliniuose 2022 m. balandžio 9–21 d. rengia kūrybines dirbtuves, kurių pagrindinė tema – Velykos. Dirbtuvių dalyviai – šeimos ar pavieniai asmenys – galės pasimokyti margučius marginti nuo seno mūsų krašte įprastais būdais, kartu su archeologu Povilu pasigaminti netradicinį – molinį – margutį ar susipažinti su ukrainiete Julija, kuri papasakos apie Velykų papročius savo šalyje.

Pagrindinė muziejaus rengiamų kūrybinių dirbtuvių tema - Velykos. LNM nuotr.
Pagrindinė muziejaus rengiamų kūrybinių dirbtuvių tema - Velykos. LNM nuotr.

Ukrainietė Julija į Lietuvą atvyko vos prieš savaitę. Balandžio 9 d. 13 val. Istorijų namuose (T. Kosciuškos g. 3) rengiamoje edukacijoje „Ukrainietiški margučiai“ ji pristatys savo šalies velykinius papročius, apeiginių ir valgomų margučių dekoravimo technikas, simbolius ir jų prasmes. Lankytojai galės nusimarginti savo šeimos apeiginį margutį, vadinamąjį oberih. Edukacija vyks anglų, rusų ir lietuvių kalbomis. Pajamos iš šio užsiėmimo bilietų bus skirtos edukacijoms ukrainiečių šeimoms su vaikais.

Tradiciniais raštais marginti lietuviški margučiai. LNM nuotr.
Tradiciniais raštais marginti lietuviški margučiai. LNM nuotr.

Taip pat balandžio 9 d. Senajame arsenale (Arsenalo g. 3) archeologas Povilas dirbtuvių dalyvius supažindins su akmens amžiumi Lietuvoje ir atskleis įdomių faktų apie dabartinių velykinių papročių bei simbolių kilmę. Kūrybinio užsiėmimo metu dalyviai galės pasigaminti netradicinį, molinį, margutį ir jį papuošti akmens amžiaus žmonių keramikos puošybai naudotais įrankiais! Prieššventinį susitikimą žadama pabaigti simboliškai – geležies amžiaus skiltuvu įkurti šventinę ugnį!

Kaip tradiciniu būdu papuošti margučius, bus galima sužinoti ir pamėginti išmokti balandžio 9 d. Naujajame arsenale (Arsenalo g. 1, Vilnius) arba balandžio 13 ir 15 d. Jono Šliūpo muziejuje (Vytauto g. 23A, Palanga). Pastarajame balandžio 13 d. kūrybinį užsiėmimą ves sertifikuoti liaudies meistrai Angelė ir Vytautas Raukčiai.

Antrąją Velykų dieną, balandžio 18-ąją, pasigaminti šios pavasario šventės atminimo ženklelį nuo 11 iki 16 val. kvies Gedimino pilies bokštas.

Balandžio 21 d. Istorijų namuose vyksiančios kūrybinės dirbtuvės yra skirtos ukrainiečių šeimoms, radusioms prieglobstį Lietuvoje, ir šios dirbtuvės joms yra nemokamos. Čia dirbtuvių dalyviai galės susipažinti su lietuviškomis Velykų tradicijomis ir papasakoti apie savąsias.

Kūrybinių dirbtuvių Lietuvos nacionalinio muziejaus padaliniuose kalendorius:

Balandžio 9 d. 13 val. Velykinė popietė šeimoms (Naujajame arsenale)

Balandžio 9 d. 13 val. „Ukrainietiški margučiai“ su Julija (užsiėmimas šeimoms Istorijų namuose)

Balandžio 9 d. 14 val. Velykinė popietė šeimoms su archeologu Povilu (Senajame arsenale)

Balandžio 13 d. 17 val. „Velykų numarginti“ su liaudies meistrais Angele ir Vytautu Raukčiais (Jono Šliūpo muziejuje Palangoje)

Balandžio 15 d. 16 val. Velykinių margučių marginimo popietė šeimoms (Jono Šliūpo muziejuje Palangoje)

Balandžio 18 d. nuo 11 iki 16 val. Velykinių ženkliukų dirbtuvės (Gedimino pilies bokšte)

Balandžio 21 d. 18 val. 30 min. „Margučiai ukrainiečiams/ Українські писанки“ (nemokamas užsiėmimas ukrainiečių šeimoms Istorijų namuose)

______________________
Lietuvos nacionalinio muziejaus naujienas kviečiame sekti atnaujintoje interneto svetainėje: http://www.lnm.lt/ arba socialiniame tinkle: https://www.facebook.com/lnmuziejus/.

Kontaktinė informacija:
Arminas Šileikis
Lietuvos nacionalinio muziejaus viešųjų ryšių specialistas
Tel.: +370 673 04 145
El. p.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

Rasti svetainėje

Projektus svetainėje finansuoja:

Straipsnių ir filmuotų reportažų ciklas, skirtas LTS 55-mečiui

"Strateginė Lietuvos tautodailės kūrėjų asociacijos finansavimo programa"
"Virtualios tautodailės parodos, skirtos LTS 55-mečiui"

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Lietuvos tautodailininkų sąjunga (LTS) Įmonės kodas 190766761 Stiklių g. 16, LT- 01131 Vilnius Tel.: (8-5) 2120564  lietuvosts@gmail.com

Lietuvos tautodailės kūrėjų asociacija (LTKA) Įmonės kodas 300122466 Stiklių g. 18, LT-01131 Vilnius  Tel.: (8-5) 2120564  lietuvosts@gmail.com

© 2024