Lietuvos tautodailininkų sąjunga
Lietuvos tautodailės kūrėjų asociacija

Kleboniškių kaimo buities muziejuje dirbinius pristato tautodailininkė Ramutė Prikockienė

Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities muziejuje (Radviliškio r.) veikia tautodailininkės, pynėjos iš karklo vytelių Ramutės Prikockienės dirbinių paroda.

b_700_990_16777215_0_0_images_iliustracijos_Siauliu_bendrija_2023_Ramute_Prikockiene_plakatas.jpg

R. Prikockienė gimė 1964 metais Pakruojo rajone, Klovainių miestelyje. Polinkį meistrauti paveldėjo iš savo tėvų. Baigusi vidurinę mokyklą, įstojo į Kauno 52-ąją meno mokyklą (dabar Taikomosios dailės mokykla) mokytis pynimo iš vytelių specialybės, buvo pynimo meistrės Dalios Bazarienės mokinė. Jai kūrėja dėkinga už reiklumą, skatinimą kurti ir ieškoti savo braižo, semtis idėjų iš kitų meistrų, lankyti parodas, muziejus. R. Prikockienei teko laimė susipažinti ir su garbingo amžiaus sulaukusiu Kazimieru Mirinausku – pirmosios lietuviškos knygos apie pynimą, išleistos 1939 metais, autoriumi.

Įgijusi specialybę, R. Prikockienė dirbo Kauno meno gaminių įmonėje „Žilvitis“, pynė serijinius, pateiktus pagal pavyzdžius, gaminius, todėl kilo noras padaryti kažką savito, ieškoti, kurti. 1984 metais pirmuosius savo darbus pristatė Pakruojo rajono liaudies meistrų darbų parodoje. Darbai iškeliavo į Šiaulių zonos meistrų parodą. Taip prasidėjo pynėjos kūrybinis kelias.

b_700_467_16777215_0_0_images_iliustracijos_Siauliu_bendrija_2023_Ramute_Prikockiene_Lauros_Prascevičiūtės_nuotr_3.jpg

b_700_467_16777215_0_0_images_iliustracijos_Siauliu_bendrija_2023_Ramute_Prikockiene_Lauros_Prascevičiūtės_nuotr_4.jpg

Nuo specialybės baigimo iki dabar R. Prikockienės tiesioginis darbas ir didžioji dalis laisvalaikio yra susijusi su pynimu. Pynėja iki šiol gyvena gimtuosiuose Klovainiuose, dirba Klovainių sutrikusio intelekto jaunuolių centre užimtumo specialiste.

R. Prikockienė yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių skyriaus narė, dalyvauja parodose, pynimo amatą ne kartą pristatė Pakruojo, Panevėžio, Radviliškio, Joniškio miestų šventėse.

Per beveik keturiasdešimties metų darbo laikotarpį R. Prikockienė nupynė labai daug įvairių krepšių, padėklų, lėkščių, duoninių, skrynelių. Pynėja stengiasi, kad darbai būtų kokybiški, gražūs, tvirti, patrauklūs, o įsigijusiam ar gavusiam dovanų – primintų meistrą.

„Man labai svarbus šio amato išsaugojimas, puoselėjimas, perdavimas. Ką darė mūsų seneliai, tėvai, tegul atsikartos mūsų ir mūsų vaikų rankose“, – sako R. Prikockienė.

Tautodailininkės dirbinių paroda Kleboniškių kaimo buities muziejuje veiks iki spalio 31 dienos.

Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio informacija

Lauros Prascevičiūtės nuotraukos

 

Rasti svetainėje

Projektus svetainėje dalinai finansuoja:

Svetainę pagal LTKA strateginę programą dalinai finansuoja
Lietuvos kultūros taryba

Projektą Vilniaus tautodailininkų parodos sostinėje dalinai finansuoja
Vilniaus miesto savivaldybė

Projektą Tautodailės parodų refleksija dalinai finansuoja
Medijų rėmimo fondas 


Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Lietuvos tautodailininkų sąjunga (LTS) Įmonės kodas 190766761 Stiklių g. 16, LT- 01131 Vilnius Tel.: (8-5) 2120564  lietuvosts@gmail.com

Lietuvos tautodailės kūrėjų asociacija (LTKA) Įmonės kodas 300122466 Stiklių g. 18, LT-01131 Vilnius  Tel.: (8-5) 2120564  lietuvosts@gmail.com

© 2024