Juvelyriniai dirbiniai etno paveldo ir baltiškosios mitologijos tematika
"Tradicinių audimo raštų, medžio drožybos ir margučių ornamentų stilistikos pritaikymas juvelyrikos dirbiniams – toks iššūkis buvo pirminė mano kūrybos, o kartu ir šios parodos varomoji jėga. O mėginimas prabilti archajiška simbolių kalba neišvengiamai atvedė prie baltiškosios mitologijos ir tautosakos vaizdinių interpretacijų.
Kurdama stengiausi, kad kiekvienas dirbinys atneštų į mus supančią apčiuopiamų daiktų realybę bent lašą mitinio pasaulio paslapties ir nekasdieniškumo. Ar man pavyko - kviečiu nuspręsti užsukus į Lietuvos tautodailininkų sąjungos galeriją Vilniuje, Stiklių g. 16."
Ekspoziciją galima aplankyti darbo dienomis išskyrus pirmadienį nuo 11 iki 16 valandos iki pat rugpjūčio pabaigos (2021).
Alma Austytė (kūrybinė biografija)
Gimė 1983 metais, Vilniuje.
2000 m. baigė Justino Vienožinskio dailės mokyklą, baigiamasis darbas - monochrominės tapybos triptikas.
2002 m. baigė Baltupių vidurinę mokyklą, pradėjo istorijos studijas Vilniaus universitete.
2006 metais gavo bakalauro laipsnį, įstojo į VU istorijos magistro studijas.
Studijų metais domėjosi etnokultūra, tautosaka, mitologija, baltiška simbolika. Tai stipriai įtakojo jos juvelyrinių dirbinių išraiškos formas.
2009 nutraukė studijas ir pasirinko kūrybą. Išbandė ranką stiklo karolių gaminime (lampwork technika), per tai atėjo iki juvelyrikos. Mokėsi savarankiškai, todėl techninio tobulėjimo procesas užtruko ilgai.
2014 metais pasirodė A. Austytės kūrybos papuošalų linija su prekiniu ženklu Saulyja.
2021 m. tapo Lietuvos dizaino sąjungos nare, buvo suteiktas meno kūrėjo statusas.