Lietuvos tautodailininkų sąjunga
Lietuvos tautodailės kūrėjų asociacija

b_200_282_16777215_0_0_images_iliustracijos_Panevezio_bendrija_Panevezio_krasto_tautodailes_plakatas.jpg

Panevėžio miesto dailės galerijoje atidaryta Panevėžio krašto tautodailės paroda, kurioje 243 liaudies meistrai iš Anykščių, Biržų, Kupiškio, Pasvalio, Panevėžio, Rokiškio, Ukmergės pristato 891 kūrinį. Tautodailininkų paroda yra didžiausia metų paroda tiek kūrinių, tiek autorių skaičiumi. Šių metų parodoje rodoma gausiausiai eksponatų per pastaruosius metus.

Didžiausia ir gausiai lankoma paroda Panevėžio miesto dailės galerijoje bus eksponuojama iki balandžio 26 dienos. Lankytojai galės gėrėtis tapybos, skulptūros, medžio drožybos, kalvystės, juvelyrikos, keramikos, audimo, pynimo, karpinių, mezgimo, siuvinėjimo darbais.

„Šįmet parodoje yra išskirtinai gerai pristatomas audimas. Dalia Bernotaitė iš Anykščių turi Audimo studiją prie Arklio muziejaus ir penkios šios studijos mokinės pateikia audinius, kurie išausti senovinėmis staklėmis ir yra autentiškų raštų. Jau buvo nerimauta, kad nyksta audimas, o štai dabar akivaizdžiai matome, kad jaunimas tuo domisi. Šįmet parodoje nauja, kad yra palyginti didelių apimčių akmens skulptūrų.

Kaip įprasta gausiai pristatoma tapyba, medžio drožyba, kalvystė, keramika, labai gražūs karpiniai. Šiais metais autoriai, kurie pretenduos į Aukso vainiką, pateikė po penkis darbus. Ne visus eksponatus galėjome išeksponuoti dėl erdvės stokos. Buvo labai daug norinčių parodyti savo kūrybą. Komisija padarė griežtą atranką, vadovaudamasi svarbiausiu kriterijumi – senųjų tradicijų puoselėjimu. Džiugu, kad atsirado daug naujų autorių, kad žmonės noriai stoja į tautodailininkų sąjungą", - kalbėjo Lietuvos tautodailininkų sąjungos Panevėžio skyriaus pirmininkas Saulius Kronis.

Panevėžio miesto dailės galerijos direktorė Jolanta Lebednykienė kvietė visus lankytis tautodailės parodoje, kol ji bus eksponuojama Panevėžyje, nes paskui dalis eksponatų iškeliaus į Vilnių.

Lietuvos liaudies kultūros centro Tautodailės poskyrio vyr. specialistė Alė Počiulpaitė džiaugėsi, kad Panevėžio krašto tautodailės paroda gausi eksponatais, kad išlaikytos tautodailės tradicijos ir net 43 autorių darbai buvo atrinkti į Respublikinę tautodailės parodą, vyksiančią Vilniuje.

Balandžio 26 dieną, 12 valandą, Panevėžio miesto dailės galerijoje įvyks Panevėžio krašto tautodailės parodos aptarimas, į kurį įprastai suvažiuoja tautodailininkai ir jų svečiai iš visų kraštų, aptariami svarbiausi reikalai, tautodailės specialistai analizuoja kūrinius. Jau yra tradicija tą šeštadienį visiems kartu nusifotografuoti Dailės galerijos kiemelyje.

Panevėžio miesto dailės galerijos inf.

Rasti svetainėje

Projektus svetainėje finansuoja:

Straipsnių ir filmuotų reportažų ciklas, skirtas LTS 55-mečiui

"Strateginė Lietuvos tautodailės kūrėjų asociacijos finansavimo programa"
"Virtualios tautodailės parodos, skirtos LTS 55-mečiui"

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Lietuvos tautodailininkų sąjunga (LTS) Įmonės kodas 190766761 Stiklių g. 16, LT- 01131 Vilnius Tel.: (8-5) 2120564  lietuvosts@gmail.com

Lietuvos tautodailės kūrėjų asociacija (LTKA) Įmonės kodas 300122466 Stiklių g. 18, LT-01131 Vilnius  Tel.: (8-5) 2120564  lietuvosts@gmail.com

© 2024